DODATKOWE ZAJĘCIA DLA STUDENTÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Od października 2025 roku na Politechnice Lubelskiej ruszają wyjątkowe zajęcia dla studentów z niepełnosprawnościami.

Program jest finansowany przez Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego oraz Naukowe Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie.

  • Zajęcia językowe – Angielski Rozwijaj umiejętności komunikacyjne i otwieraj się na świat!
  • Zajęcia sportowe – Boccia Odkryj radość ruchu i zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze!

    To nie tylko nauka i sport, ale także przestrzeń do budowania relacji, zdobywania nowych doświadczeń i przełamywania barier!

    Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Dołącz do nas i razem twórzmy inspirującą społeczność. 

    Zapisy już trwają:
    k.kopciowska@pollub.pl

SZKOLENIE "ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ"

Na początku czerwca kadra administracyjna i dydaktyczna Politechniki Lubelskiej wzięła udział w ważnym szkoleniu „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”, które poprowadził Pan Bartosz Stępień – Dyrektora Centrum Wsparcia i Dostępności Uniwersytetu Łódzkiego. Szkolenie stanowiło integralną część działań projektu "Otwarci dla każdego, dostępni dla wszystkich - Politechnika Lubelska uczelnia bez barier". Charakter spotkania łączył elementy wykładowe z praktycznymi ćwiczeniami, co umożliwiło uczestnikom pogłębienie wiedzy z zakresu:
  • zasad savoir-vivre'u w kontaktach z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
  • podstaw Polskiego Języka Migowego,
  • socjologicznych i prawnych aspektów niepełnosprawności,
  • zasad projektowania uniwersalnego,
  • stosowania prostego języka w komunikacji.
Szczególną wartość miała część praktyczna. Dzięki specjalnym goglom i imitacji laski dla osób niewidomych uczestnicy mogli doświadczyć barier, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością wzroku. W ten sposób sprawdzano m.in. dostępność architektoniczną budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.
Szkolenie przebiegło w atmosferze otwartej rozmowy i wymiany doświadczeń, co pozwoliło jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy Panu Bartoszowi za pięknie poprowadzone szkolenie, a wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i empatię.    

loga-na_strone-1.jpg

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17